probleme cu limba

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de lua 12 cu 11 ani in urma.

buna seara.de mult timp am observat ca de la mijlocul limbii spre gat am in strat albacios si parca limba ar fi plina de umflaturi.si am o respiratie urat mirositoare intotdeauna ,ma deranjeaza de mor.si ma enerveaza si in gat parca simt ca nu pot uneori sa inghit.stie cineva despre ce ar fi vorba?va rog

Raspunsuri (4)

IRINA

acum 11 ani

E CANDIDOZA

lua 12

acum 11 ani

si cu ce trebuie sa-l tratez ca sa-mi dispara ?daca se vindeca numai e nici respiratia urat mirositoare nu?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un exudat faringian pentru a confirma (sau nu) diagnosticul de candidoza bucala.

ezo

acum 11 ani

control gastrologic