pete pe limba

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de AlexAlexandru cu 11 ani in urma.

am si eu o intrebare acum 2 saptamani am avut 2 pete albe pe limba acum miau disparut si mi se depunde un strat pe limba cu un gust foarte urat si urat mirositor imi puteti spune si mie ce ar fii ? multumesc

Raspunsuri (4)

Dan Scribanul

acum 11 ani

Si eu am avut aceste pete pe limba. Este ciperca candida. Ai candidoza. Candidoza se trateaza cu Stamicin si cu bicarbonat

AlexAlexandru

acum 11 ani

stamicin il gasesc la farmacie ? si bucarbonatul cu ce il iau :D

Dr. Catalin Olaru

acum 11 ani

candidoza bucala

AlexAlexandru

acum 11 ani

si imi puteti soune si mie mai concret cu ce se trateaza va rog
sau sa fac cumva sa iau o legatura cu dumneavoastra sa ma consultati si pe mine eu sunt din bucuresti va rog mult