pete pe limba

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de cu 14 ani in urma.

am si eu o problema azi cand m-am uitat la limba am observat ca are o culoare mai albicioasa si o pata rosie nu foarte mare dar nu ma doare.ce poate sa fie??

Raspunsuri (8)

acum 14 ani

depunerile albicioase pe limba vorbesc despre 2 lucruri
1. o afectiune locala, candidoza bucala
2. o afectiune gastrica( gastrita, ulcer, reflux gastroesofagian)
Faceti o investigatie la Gastrologie si la ORL

sandu

acum 12 ani

de ce va timp mia aparut pe limba niste pete si pe penis si anal.am facut analizele pt sifilis si mia iesit negativ.doctoru mia spus sa fac un tratament cu sapun si apa termala.dar nici un rezultat.cam ce as pute sa fac sa imi treaca?

acum 12 ani

nu se poate trata prin corespondenta asa probleme.
este nevoie de un consult la Gastrologie si un consult la Dermatologie...

iuliana

acum 11 ani

buna ziua,

am si eu o problema am de aproximativ o luna de zileniste pete pe marginea limbii si senzatia de usturime si urzicaturi ale limbii am luat glicerina boraxata si nistratina dar nu m-a ajutat cu nimic. Am fost la dermato si mi-a dat vitamina b12 si magneziu cu b6 care nu m-a ajutat cu mai nimic va rog sa imi recomandati ceva pentru ca nu mai suport senzatia si nu mai stru unde sa ma duc

dr.Flueraru

acum 11 ani

limba este " oglinda " tractului digestiv
trebuei initial sa faci un consult la stomatolog si sa rezolvi toate probelmele
dupa care se fac investigatii la gastrologie ( acolo este problema de baza)
ce este pe limba este doar ca un varf de aisberg...

octavian

acum 10 ani

buna ziua de cateva zile mia aparut o pata de culoare alba pe limba asi dori shi eu un raspuns

elena

acum 10 ani

de 1 luna de zile m am trezit cu mica pata rosie ,,, am tratament dar nu vad nicio vindecare .... ce poate sa fie?>

flueraru

acum 10 ani

cititi ce srie mai sus .... e absolut valabil