Omulet marit

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de dabinica cu 13 ani in urma.

Din ce cauza se umfla omuletul?Sotului meu i s-a umflat pana acum,in 3 ani,de 2 ori omuletul.A 2 a oara i s-a spus ca are si amigdalita acuta.A luat un tratament cu antibiotic.E posibil sa ii reapara?

Raspunsuri (9)

ina

acum 13 ani

Cred ca e vorba de o inflamatie, este nevoie de o vizita la ORL pt un tratament

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Probabil e vorba de o inflamatie virala, trebuie vazut oricum si restul faringelui pt. a stabili diagnosticul.

dabinica

acum 13 ani

Va multumesc.Deocamdata este bine.

acum 13 ani

de la sforait se mai poate umfla omuletul;

gabi

acum 11 ani

sotului meu i s-a alungit omuletul in gat a luat antibiotic si nu s-a intimplat nimic asta la prescriptia medicului orl nu stie ce sa mai faca ce tratament sa ia

doca madalin

acum 10 ani

Buna ziua... am 17 ani si vreau sa spun ca am citit cauzele inflamarii luetei pe un site ... si cu o zi inainte am simtit nevoia sa mananc ... si am cam amestecat mancarurile iar seara am mancat ceva sare .Faptul ca am 17 ani si o greutate de undeva intre 65-66 1, 80 inaltime . , ma impiedica sa urmez un tratament obisnuit ??
M-am trezit pur si simplu din somn ca nu puteam sa inghit am luat lampa si o oglinda sa vad mai de aproape si am sesizat ca omuletul este destul de umflat si de alungit iar in partea de jos este ceva ce seamana cu ceva alb intr-o punga de lichid .. este un inconvenient la inghitire .si as dori sa stiu daca se poate agrava

Dominic

acum 10 ani

Salut Madalin. Si eu sunt in aceiasi situatie, ai gasit un remediu sau ai aflat cauza exacta?

Crina

acum 2 ani

Buna Madalina ai rezolvat cu gatul k cam asa simt si eu acuma si nu stiu incotro sa o iau

BUTNARIU GABRIEL

acum 8 ani

Am avut si eu omuletul unflat vreau sa spun ca aveam senzatii destul de neplacute unflat destul de mult , cauza fiind bauturile racoritoare acide in general seara serveam (specific nu serveam alcool)ci doar sucuri apa minerala ) si dimineata necazuri mari .Am descoperit insa si remediul spray tantum verde dau de 3-4 ori si a doua zi nu mai am nimic .Chiar in ziua respectiva e vizibil efectul spre seara ca se dezunfla destul de bine .DECI ideea e sa nu mai beau sau si altii daca patesc asa ceva sa nu mai bea seara sucuri acide reci ci doar in cursul zilei -am testat varianta si nu am mai patito .