oboseala -corzi vocale

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Ma confrunt cu o problema pe care o are si mama mea.Uneori cand sunt obosita,simt ca nu mai pot sa vorbesc.pur sisimplu simt ca ma strange ceva in gat.in zilele cand am mult de munca,nu dorm destul..simt ca obosesc cumva si din gat.mama mea a fost internata in spital pt problema aceasta,si nu a simtit aproape nimic dp tratament.i-a spus ca oboseala din gat este de la corzile vocale.stie cineva care ar putea fi cauza? un tratament care ar da rezultat?

Raspunsuri (3)

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Buna ziua, trebuie facut un examen al laringelui si de glanda tiroida.

o stea

acum 13 ani

Buna ziua.Va multumesc ca mi-ati raspuns.Mama are la glanda tiroida gusa micronodulara,dar medicul endocrinolog a spus ca nu provine ragusala din cauza aceasta.eu am gusa gr 1 fara noduli.

cristina

acum 10 ani

Eu am ganglioni pe corzile vocale nu mí sa dat niciun tratament ce pot sa fac