numeroase afte

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de IulianT cu 9 ani in urma.

Buna ziua, inca din copilarie ma confrunt cu o problema, si anume aftele bucale. De regula acestea apareau si in 5-7 zile dispareau fara sa intervin in vreun fel. erau mici bubite cu un continut alb in centru. De cateva zile insa, mi-a aparut pe limba o astfel de bubita, doar ca intreaga zona din jur este inflamata(umflata) si rosie. Initial a trecut, apoi a recidivat, astazi aparand inca doua, una pe interiorul obrazului si una pe interiorul buzei.
Mentionez ca in acea perioada in care au inceput sa apara am urmat un scurt tratament cu antibiotic. Ce as putea face pentru a stopa acest fenomen?
multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

camelia

acum 9 ani

fa-ti un test de candida