negi pe limba

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de sara7139 cu 14 ani in urma.

Buna ziua ,nu stiu daca am postat bn intrebarea mea este;intr-o z dimineata ma spalam pe dinti si mam uitat mai atent si am niste negi le spun pentru ca sint ca niste unflaturi cam asa ceva(ca si cind sint basicute cind te ciupesc tintari)oki,mi-as dori foarte mult sa-mi raspunda cineva ,mai ales cà,eu nu prea mam inbolnavit pina la virstra de 38 anni, acum si imi este frica,multumesc mult astept raspuns.

Raspunsuri (3)

sara7139

acum 14 ani

Scuze,cà nu am specificat negi pe limba sau(basicute).multumesc astept raspuns urgent daca cineva a avut asa ceva.
.

acum 14 ani

in primul rand.. inainte sa te alarmezi.. ami uitate de curiozitate si la o limba normala a altcuiva.. sau pe google !!!
cred ca sunt papile gustative normale, !
dar pentru a exclude orice posibilitate.. mergi sa te vada la Stomatologie sau ORL.

sara7139

acum 14 ani

Và multumesc frumos pentru raspuns, prima sa scriu la sfatul medicului da, am citit dar mi sa parut limba mea un pic (anormalà) dacà pot sà spun asa.va multumesc mult pentru raspuns.