negi pe limba _ dr FLUERARU VALERIU

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de lilith2014 cu 10 ani in urma.

de 3 zile ma ustura gatul cand inght ingrozitor. am crezut ca este de la raceala aseara matusa mea sa uitat la mine in gura si a zis ca liba mea e plina de negi si pe langa omulet am multe afte . mi-a dat cu albastru de metil. azi se vedeau negii care sunt volorati in albastu aprins. va rog s aimi scpuneti cum sa scap de ei ce sa iau. ca nu stiu d eunde i-am luat . am inceput sa iau nistatina pastile si sa ma dau cu glicerina boraxata . va rog sa imi spuneti ce s afac ca sunt foarte speriata. am oare cancer de limba ?

Raspunsuri (1)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Automedicatia poate fi periculoasa. Consultati un medic dentist sau ORL.