Mucozitate pe esofag

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Butterfly45264 cu 8 ani in urma.

Am 23 de ani, sunt fumatoare de ani buni, iar problema mea este ca, acum ceva timp am fost racita bine cu tuse espectoranta,dar dupa care am ramas cu niste scurgeri ciudate de muci lichizi si gelatinosi incolori,rareori cu cateva firicele de sange,dinspre nas spre gat, pur si simplu stau de vorba cu cineva si odata simt cum imi aluneca pe gat de parca ma ineaca, iar seara patesc la fel, iar de necesitate tot inghit. Tin sa mentionez ca rar mai tusesc, rareori ma doare capul in partea frontala,deoarece unde lucrez mai mereu un geam deschis in spatele meu,nasul nu mi curge, nici infundat nu este, dar totusi curge se undeva..si am avut si o candida bucala mai veche datorita stomatologului.multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Este posibil sa aveti sinuzita frontala.Este indicat sa faceti un consult si analizele necesare.Un antibiotic natural recomandat pentru sinuzita sunt capsulele Biomicin forte care se administreaza intre 2-3 saptamani.Se asociaza inhalatii sau aerosoli cu ulei esential de pin si solutie Biomicin, de 2 ori pe zi si comprimatele Plantusin de supt cate 5-7 comprimate pe zi.Se poate asocia si tinctura Hapciu.Multa sanatate!