Mi-am fracturat maxilarul ?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Utilizator11574890005 cu 4 ani in urma.

In urma cu 4 zile am primit o lovitură in maxilar in urma căruia am cazut, de atunci mi s-a umflat partea unde am fost lovit nu pot manca cum trebuie pentru că orice incerc sa musc mă doare , mă doare și atunci când înghit saliva durerea ajungând până undeva in zona tamplei, atunci când înghit salvia , gingiile de pe partea afectata sunt albe umflatura este vizibila, am fost la spital în urma cu 4 zile și mi-a făcut o radiografie și mi-a făcut o fisa medicala căruia i-am făcut și o poza dar nu pot sa îmi dau seama ce este scris ... In fine mie mi s-a spus că nu am nimic nici fractura nici să fie dislocat însă mai că nu se vede nici o urmă să se vindece .. țin să precizez că s-a întâmplat în urma cu 6 zile incidentul ce ar trebui sa fac ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11631561742

acum 2 ani

Te rog spune mi daca ai rezolvat ceva . Aceasi problema o am si eu . M am batut full contact , din fericire am reusit sa dobor agresorul dar in timpul luptei mi a prins un pumn in mandibula si nu stiu ce sa fac . Durerea e insuportabila .