Masea rupta

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de 0767428477 cu 11 ani in urma.

Buna. Am fost la dentist si am incercat sami scot o masea. Nici cu 6 injectii nu sa anesteziat cum trebuie. cand a nceput extragerea a anceput o durere insuportabila si imediat sa rupt ramanad radacina pana la nivelul gingiei. cand a mai incercat sa mio mai scoata o data nu am mai suportat. ce as putea face. se poate o anestezie totala? va rog din suflet sami raspundeti pe e-mailul [email protected] Va rog raspundetimi ca nu mai rezist.va implor

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Durerile ingrozitoare pe care le mentionati ca le-ati avut in timpul extractiei sunt din cazua faptului ca anestetiza nu a prins si asta se intampla din 3 motive: ati consumat alcool, ati consumat cafea sau maseaua aceea are infectie.

Daca este vorba de infectie, atunci este necesar sa urmati un tratament cu antibiotic si abia dupa ce este vindecata infectia, sa mergeti la un chirurg care va face extractia.

acum 11 ani

multumesc. tocmai am inceput sa iau antibiotic