Masea de minte umflata

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de adrianjosani cu 14 ani in urma.

Am o masea de minte umflata de 3 zile.Nu e dureroasa dar,imi produce un disconfort cand incerc sa inghit.Mi s-a umflat gingia din toate partile si simt o durere si in gat.Nu sunt sigur ce as putea avea la masea...mi-ar prinde bine un sfat.

Raspunsuri (1)

acum 14 ani

pe moment un antibiotic ( augmentin, cefaclor, ciprofloxacina)
un antiinflamator( nurofen, paracetamol)
gargara cu apa cu sare.
si maine poate ai noroc sa gasesti un Stomatolog