MA POATE AJUTA CINEVA?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Utilizator11542195216 cu 5 ani in urma.

Simt ceva in gat ...ceva uscat care ma zgîrie cand inghit...si simt nevoia sa inghit mereu.. Ma deranjeaza foarte tare...nu ma doare..nu e imflamat doar ca ma zgîrie cand inghit si simt in gat ceva ...imi face un gust ciudat in gura si urat mirositor..ce sa fie??

Raspunsuri (3)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/globul-faringian-sau-senzatia-permanenta-de-nod-in-gat_17226

acum 5 ani

Gatul uscat este semn direc a unor greseli in alimentaie cu otet, lamai, citrice ,acidulate
care produc reflux gastro-esofagian si irita si mai mult faringele cu acidul gastric

Emma

acum 5 ani

Ati reusit sa aflati cauza? Și eu am această senzație de 6 luni, la orl dupa analize, mi s-a spus ca n-am nimic, nici reflux. Am observat ca ma simt mai rau la lucru, unde merge permanent sistemul de climatizare. Ar putea fi de la sistemul de ventilatie sau lipsa de oxigen?