Lipsa streptococ ,amigdale în 6 luni 9?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Oana cu 2 ani in urma.

Buna seara, fetita mea de 1 an și 6 luni face de 6 luni continuu amigdale cu puncte albe și febra ff mare, o convulsii la 1 anișor de de la amigdale! Analizele rezultate lipsa streptococ dar puțin marite leucocitele, nici un medic nu a fost capabil sa îmi spună un diagnostic! Răspunsul lor a fost: Nu știu ce are! A luat , Ospen, de 6 ori, augumentin ,klacik! Exberitox. Virodep, imunice, Septilin, bronhovaxom , nici un rezultat! Nu știu ce să-i mai fac micuței mele! Va rog din suflet sa ma ajutați! La București mi sa spus prin tlf ca are virusul estephan barr! Nu știu cum sa o salveze! Ajutati'ma va rog!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/amigdalita_480

Florentina Manghiuc

acum un an

Buna ziua,ati rezolvat problema cu fetita? Si eu sunt in aceiasi situatie cu fiica mea. Va rog sa imi răspundeți cum ati tratat-o