limba incarcata si usturime a varfului limbii

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de beauty.aura cu 10 ani in urma.

buna ziua.de cateva zile sotul meu simte o usturime a varfului limbii si are si limba incarcata si niste basicute la coltul gurii.ce poate fi va rog?

Raspunsuri (3)

deea1234

acum 10 ani

nu cunosc bine termenii medicali, dar cred ca poate fi vorba de o candidoza bucala. sa se spele cu bicarbonat pt usturime si basicute. iar pt candidoza o sa i dea doctorul de familie, daca se va duce, glicerina boraxata. e buna, si eu am avut o asa. acum nu stiu , sa se duca sa vada si doctorul.

candida

acum 10 ani

pentru tratamentul candidei eu am folosit CANDY CLEAR 5 si m-am simtit foarte bine cu el. Chiar are efect din primele zile de administrare. Sanatate!!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consulte medicul dermatolog pentru evaluare. Posibil sa fie o candidoza bucala.