lichen mucos bucal

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de natalia22 cu 13 ani in urma.

ce tratament poate fi folosit , in lipsa fiolelor de diprophos , care momentan nu se gaesc nicaieri in tara ?
mi-a fost recomandat unguentul elocom , dar pe prospect scrie a fi evitate mucoasele , asadar cum ar trebui sa procedez?
multumesc

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

În loc de Diprophos se poate folosi Prednison sau Metilprednisolon (Medrol) dar ambele (ca şi Diprophosul), trebuiesc folosite sub stricta sipraveghere a unui medic specialist deoarece au reacţii adverse foarte severe