Leziunile mucoasei cavitatii bucale

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

acesta este diagnosticul.am urmat tratament cu aciklovir de 400mg.2luni si regim apoi am intrerupt.mi sa spus ca sa declansat pe sistem nervos si trebuie sa fac tratamentul 3ani inclusiv regim dar nu este nimic sigur daca se vindeca definitiv fiind ereditar si il am din copilarie va rog sa ma ajutati. multumesc

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt departe de casa si prietenul meu sufera de leucoplazie si nu are cine sa ne ajute.. suntem in anglia..iar dr de aici i-a dat tot felul de tratamente si nu i-a trecut.. MA PUTETI AJUTA CA SUNT DISPERATA!

raluca

acum 14 ani

Numai medicul te va putea ajuta. Trebuie sa ai o igiena a cavitatii bucale foarte buna, tratarea la timp a cariilor, a leziunilor parodontale, extractia radacinilor irecuperabile. De asemenea esentiala este prezentarea la medicul stomatolog in mod regulat, astfel incit orice leziune cu potential cancerigen sa fie depistata cit mai precoce, succesul terapeutic fiind mai mare in cazul descoperirii acestor leziuni in faze incipiente.