infectie la dinte

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de li-ana cu 10 ani in urma.

Ce tratament pot sa iau pt o infectie dentara in conditiile in care am candidoza din cauza antibioticelor? mentionez ca nu pot extrage dintele pt ca se afla sub proteza fixa. as dori sa-l tratez....multumesc

Raspunsuri (4)

li-ana

acum 10 ani

in sfarsit...am luat antibioticul..dar raspuns aici nu am primit...a trebuit sa iau pt a nu se agrava situatia...am trecut cu bine, deci nu a fost nicio pb.

li-ana

acum 10 ani

se pare ca site-ul asta e mort... nu misca nimeni pe aici... ati murit, fratilor.... sa va zic aleluiaaa.....si dumnezeu sa va ierte!!!!!!!!!!

Elena

acum 9 ani

Am aceeasi problema: candidoza, proteza fixa, dureri si infectie sub dinte imbracat...

om necajit

acum 8 ani

@li-ana: poti te rog sa-mi spui ce antibiotic ai luat sau ce antibiotic ti-a recomandat medicul ?
Iti multumesc anticipat !