infectie bucala

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Lavinya cu 11 ani in urma.

Buna seara.De cateva zile am o problema a cavitatii bucale.In cerul gurii am ceva inflamatie sau infectie nu stiu cum sa ii spun si abia mananc.Am laut apa de gura si parca s-a ameliorat dar apoi am luate hexoraleten N si farmacista mi-a indicat sa nu folosesc apa de gura pe aceasta perioada..ideea e ca ma doare foarte tare cand mananc si de azi am luat iar apa de gura si ma ustura extrem de tare.Ar trebui sa iau ceva antibiotic cum ar fi amoxicilina? multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un medic dermatolog inainte de a initia un tratament.

florin

acum 10 ani

am toata gura imflamata gingiile sunt risii iar gura parca e oparita nu ma deranjeaza cand mananc ce sa fie ?

membru257101

acum 10 ani

o bacterie din cauza nespalarilor pe dinti astfel microbi afectand cavitatea bucala