HPV sau doar o inflamatie?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de rus.lorand cu 9 ani in urma.

Buna ziua!

Am avut contact sexual oral cu partenera mea, care inainte cu o luna a urmat un tratament impotriva unor condiloame vaginale.
Zilele trecute am avut cateva afte dar au trecut, iar in dimineata aceasta m-am trezit cu niste umflaturi pe limba.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Acestea sunt condiloame sau doar simple inflamatii? Am nevoie de ceva tratament sau se va vindeca curand?

Am sa atasez o imagine a zonei inflamate pentru a putea spune cu exactitate care eeste problema mea.

http://s28.postimg.org/5chvogz19/Photo_03_02_2015_14_52_38.jpg

Raspunsuri (1)

Adrian

acum 8 ani

Salut! zi-mi si mie te rog care a fost rezolvarea problemei cu umflaturile de la baza limbii, pentru ca, din nefericire, am si eu aceeasi problema