herpes

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de diaaana cu 9 ani in urma.

De cateva luni imi iese herpes bucal aproape in fiecare saptamana. Am terminat tratamentul cu aciclovir pastile acum cateva zile si se pare ca astazi iar mi-a iesit, fara niciun fel de simptom inainte. Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat/ recomandare?

Raspunsuri (3)

luminita270

acum 9 ani

Incercati Tinctura de propolis(20-30 picaturi/zi) timp de 30 de zile(daca nu prezentati alergie).Testarea,daca nu ati mai luat pana acum,consta in aplicarea a doua-trei picaturi la plica cotului.Daca apare roseata si mancarime,nu administrati.

Adrienne

acum 9 ani

Ai o imunitate foarte scazuta . Daca vei face ceva in acest sens, atunci si episoadele se vor rari foarte mult .

diaaana

acum 9 ani

am analizele bune in general, tocmai de aceea intrebam, daca herpesul des poate sa ascunda si o alta problema, de ordin imunitar sau dermatologic/infectios