Herpes in gat

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Maria.p cu 12 ani in urma.

De cateva zile am...o infectie in gat asemanatoare cu herpesul. Ma doare foarte tare, abia pot sa mananc. Nu am fost la medic, nu stiu daca e cazul...cum pot sa tratez asa ceva?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Cel mai indicat este sa apelati la consultul unui medic ORL, el fiind competent in descrierea leziunilor si a pune un diagnostic cat mai corect.
La nivelul gatului pt aparea infectii bacteriene, virale, parazitare care pot necesita tratament antibiotic sau nu, pe langa alte tratamente simptomatice.

Maria.p

acum 12 ani

Va multumesc frumos :)

Lia

acum 8 ani

Buna ziua,
Am citit mesajul dvs.de acum 3 ani si ma intereseaza cum ati rezolvat problema cu herpesul din gat..Azi am observat deasupra omusorului o vezicula destul de mare cu lichid transparent,iar amigdalele sunt rosii si posibil sa aiba si ele vezicule.Daca va mai amintiti de acel episod va rog sa-mi raspundeti ..Va multumesc!!

Buna

acum 12 ani

Buna Maria, pentru herpes exista remedii homeopate, foarte eficiente si fara nici un efect advers.
Un tub costa numai 6 lei. Insa nu te poti trata singura caci nu stii ce remediu sa iei. Ori mergi la un medic homeopat ori imi scri un email la *** pe yahoo (email, nu pe mess!)