gust dulce

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de nandi30 cu 11 ani in urma.

buna seara,
spuneti-mi va rog frumos, am un gust dulce permanent in gura.
cu ce as putea sa ma clatesc ca sa imi dispara acest gust dulceag?
multumesc

Raspunsuri (12)

Laryss

acum 11 ani

ai incercat cu apa de gura??

nandi30

acum 11 ani

am facut gargare cu apa cu bicarbonat pt ca am o candidoza linguala de peste 2 luni.
se poate sa fii aparut acest gust de la acele gargare?
sau se poate sa fie de la candidoza.la inceput cand mi-a aparut candidoza am avut un gust metalic.
sa fac in continuare acele gargare cu bicarbonat?

Laryss

acum 11 ani

Eu as incerca si cu apa de gura.Candidoza o tratezi?

nandi30

acum 11 ani

da, urmez un tratament naturist. niste tablete de supt pe baza de galbenele si vitamina C si propolis.

buna

acum 11 ani

Tratamentele "naturiste" ce le ei nu au cum sa te ajuta la candidoza !
Adica sunt nepotrivite bolii tale. Nu stiu cine ti le-a dat...

nandi30

acum 11 ani

nu mi le-a recomandat nimeni.eu am zis sa incerc cu naturiste ca sa nu mai iau pastile.
dar ce stiti tratamentele homeopate sunt bune pentru candidoza?
ca am citit pe mai multe site-uri si am vazut ca au incercat si altii.
acuma nu stiu daca chiar s-au tratat dar am zis sa incerc si eu.

Lilia

acum 10 ani

eu as spune sa te duci urgent la medic,gustul dulce in gura e primul simptom de diabet zaharat

Simion

acum 9 ani

Salut! Am avut un gust enervant de dulce in gura,am slabit,am pierdut putere.Medicii au zis ca e diskinezie biliara dar n-au stiut sa ma faca bine(un an).Am mers la SANGEORZ BAI unde doctorita Geta Turdeanu cand m-a vazut mi-a zis ca am o infectie in fiere.Mi-a facut tubaj si a prelevat bila.A gasit ca aveam streptococi in fiere.Mi-a dat 12 ampiciline la interval de 6 ore si gustul a disparut.Am baut ape si m-am facut si mai bine.Dumnezeu sa o binecuvanteze pe aceasta doctorita.Mergeti la Sangeorz si va faceti bine.Multa sanatate,Simion!

Andrei

acum 8 ani

Lasami si mie datele tale de contact Simion, vraeu sa te intreb cate ceva in legatura cu problema pe care ai avuto.

Alexandra

acum 8 ani

Buna, ampiciline tablete sau fiole ?

Dorin

acum un an

Ma confrunt si eu cu gust dulce in gura si e deja enervant si plus ca imi Mai miroase si gura urît

Irina

acum 2 luni

A dispărut?cum ai tratat aceasta prb???am și eu același gust din vara și este foarte enervant!