gura urat mirositoare

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de claudia.2001 cu 9 ani in urma.

copilul meu are 13 ani tot timpul am avut probeleme cu gataul inca de cand iau aparut dinti in primele lui ani tot timpul facea rosu in gat tot timpul a luat antibiotice dupaia facea cura pt imunitate cu trecerea timpului crescand nu prea a mai avut Probleme dar, acuma inaite de a face rosu in gat ai miroase guara parca este un miros de accetona si dupaia urmeaza inflamarea amigdalitelor , febra si binenteles nu i trece fara antibiotic interbarea mea de unde acest miros multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Corina Dinca

acum 9 ani

Buna ziua,
din pacate mirosul de acetona este caracteristic pacientilor diabetici. Posibil sa nu fie diagnosticat astfel baiatul dvs, dar nu ezitati sa mergeti la medicul de familie pentru analizele uzuale .

Medica ProNatura

acum 9 ani

Simptomele respiratiei urat mirositoare sunt limba incarcata, gura si dintii uscati, scurgeri post nazale, respiratie urat mirositoare si limba arzanda dimineata la trezire, saliva vascoasa si nevoia constanta de a drege vocea, gustul metalic amar – acrisor din gura.

Nu exista tratament unic pentru halena; acesta depinde de cauzele problemei. Este importanta o igiena orala corecta (folositi ata dentara si apa de gura), precum si controalele regulate la medicul stomatolog – cel putin de doua ori pe an, pentru a putea preveni sau trata eventualele probleme dentare ce cauzeaza halena.
http://pro-natura.ro/?p=7171

aspen

acum 9 ani

Hmmm, serios? "Simptomele respiratiei urat mirositoare sunt ..., respiratie urat mirositoare"