Gingie umflata

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de rapiteanu cu 13 ani in urma.

Buna. Am o fetita de 10 ani si are o masea cariata care urmeaza sa i se schimbe. Deocamdata nu da semne sa cada, dar, la radacina a facut un abces care pare plin de puroi. Necesita tratament cu antibiotic inainte de alta interventie?Medicul nostru este plecat in concediu si am zis ca poate-l asteptam. Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Doar daca face febra ii dati tratament antibiotic. Daca nu, nu.

.))) ???

acum 8 ani

Puteti sa va duceti la alt medic.

.))) ???

acum 8 ani

Puteti sa va duceti la alt medic.

.))) ???

acum 8 ani

Puteti sa va duceti la alt medic.