excrescenta sferica in gura?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Utilizator21600873853 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Am depistat astazi in gura, exact in partea din spate unde se imbina maxilarul si mandibula , o formatiune sferica ce atarna de o bucata de tesut subtire , cam cat o boaba de mazare. Nu am sesizat-o pana acum, nu doare,este din tesut moale si are culoare roz.Oare ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-cavitatii-bucale/probleme-ale-cavitatii-bucale_461