durere in gat si raguseala

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Buna ziua am 48 de ani de 3luni am o durere in gat de fapt simpt ca sunt stransa usor de gat de la marul lui ada in sus si sunt si ragusit a /daca strig .tip. m-a ustura si vorbesc mai ragusit .Prezint si putina roseata in gat am luat si antibiotice in perioada aceasta fiinca au fost si inflamate amigdalele dar roseata nu a disparut de tot iar raguseala nu dispare si cate o dat ma doare mai tare amigdalita din dreapta cu tot cu ureche nu am fost la un specialist.Nu stiu daca are vreo legatura dar anul trecut in iulie am facut operatie de extirpare totala de uter si ruptura de perineu

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand consultul unui medic ORL-ist, cel mai în măsură să stabilească un diagnostic exact (probabil este vorba de o afecţiune cronică în sfera ORL)

AlexaLup

acum 7 ani

Un ORL-ist iti va spunen celmai bine ce sa faci. Pina atunci iti recomand pastilute *** ca sa-ti scoata din durere, sunt pebaza de lante sinu iti fac nici un rau.