durere de dinti

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de miha2bebe cu 13 ani in urma.

buna,mi-ar putea spune si mie cineva dak poate lua sotul meu coxtral.are maseaua trae umflata si il doare ingrozitor,numa ca a baut ceva tarie.poate lua acest medicament sau aulin granule????astept rasp vostru

Raspunsuri (1)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Ce inseamna CEVA tarie? A baut putin azi sau bea zilnic?
Daca a baut putin azi, atunci poate sa ia antiinflamatoare.
Daca e bautor serios, administrarea de coxtral sau aulin poate determina toxicitate hepatica... deci mai bine sa NU ia.
O vizita la stomatolog ar fi mai profitabila. Medicamentele pot calma durerea pe moment, dar nu rezolva problema de fond. Dintele acela umflat are nevoie de tratament sau extractie, dupa caz.