Drosera 30 CH?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Elena cu 6 luni in urma.

Am un copil de 7 ani și îmi spune ca are mucozitati în gat car nu poate sa le scoată, tușește ca și cum ar vrea sa scape de ele.Vreau sa știu dacă drosera este bun și câte granule sa ii dau?. Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Drosera 30 CH este un remediu homeopatic care poate fi folosit pentru tuse, in special pentru tusea spasmodica sau tusea iritativa. Cu toate acestea, recomandarea de dozare a medicamentului este mai bine sa fie discutata direct cu un medic homeopat.

Pentru a determina doza potrivita pentru copilul dumneavoastra, medicul homeopat va lua in considerare simptomele in ansamblu, istoricul medical al copilului si alte informatii relevante. Este important ca doza sa fie adecvata varstei, greutatii si starii de sanatate ale copilului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/administrarea-medicamentelor-fara-prescriptie-medicala_8929