dinti

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de lil19 cu 12 ani in urma.

simt cum dintii mei se misca foarte putin...de mai multi ani am aceasta senzatie si chiar se observa o usoara deplasare a acestora spre partea dreapta.ce inseamna asta si ce ar trebui sa iau ca tratament?

Raspunsuri (3)

TataNicu

acum 12 ani

Daca nu te deranjeaza, lasa-i in pace.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

poate fi vorba despre o afectiune numita parodontoza, totusi in lipsa unui consult medical nu se poate pune un diagnostic sau prescrie un tratament corect, de aceea va recomand un consult stomatologic.

va urez o zi buna

corina anghel

acum 12 ani

medicul stomatolog este cel care iti poate spune care este tratamentul potrivit pt problema ta si ar fi bine sa-l consulti. daca se misca nu e in regula si cred ca nu vrei sa astepti pana iti vor pica. daca esti din bucuresti si nu ai un dentist la care sa mergi iti pot recomanda din experienta personala clinica Imperial Dent. au medici f buni pe toate specializarile. uite unde ii gasesti: http://imperialdent.ro/contact-41.html