de ce nu mi trece?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de ancusor cu 12 ani in urma.

am cred aproape un an de cand am rosu in gat si vreo 6luni de cand am amigadalele umflatenu sunt fff umflate pt ca am fost la doctor si mi a spus dar am cateva zile de cand abia respir,am luat de toate,vreo 5 feluri de antibiotic,strepsils dar nu si mai fac efect,mi a luat si monstra din gat si nu mia gasit nimik,dar totusi pe mn ma doare destul de tare in gat si senzatia asta de sufocare bìnu o mai suport.ce as mai putea sa fak?sa ma operez oare de amigdale chiar dak nu sunt ff umflate?

Raspunsuri (1)

ochi negri

acum 12 ani

Vi s-a facut si o antibiograma,banuiesc.Asa era normal,sa se precizeze clar si diagnosticul si implicit tratamentul.In caz contrar s-ar putea sa fi luat medicamente degeaba.Repetati exudatul faringian iar cu rezultatul mergeti eventual la un alt medic,neaparat specialist ORL.Exista si posibilitatea ca senzatia de sufocare sa nu fie de la gat dar tot numai un medic va poate spune.Poate fi si o componenta alergica.