Ceva inexplicabil pentru mine

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Laura202140071 cu 14 ani in urma.

Buna ziua! Am 28 de ani si ma confrunt cu o problema de aproximativ doua luni: ma doare permanent in gat, ma ustura si il simt mereu uscat. In plus, pe limba, in partea din spate, mi-au aparut bubite galben-roz destul de proeminente, iar limba in jurul lor este albicioasa. De asemenea mi-a aparut o excrescenta pe cerul gurii, in partea stanga, iar gatul am observat ca este mult mai rosu decat il aveam inainte. Am luat pastile pentru gat(de supt), sirop si am facut gargara cu bicarbonat si apa, dar si cu apa cu sare, insa degeaba! Nici o ameliorare! As aprecia mult un sfat, un tratament, fara sa mai merg la doctor! Astept un raspuns din partea dumneavoastra! Va multumesc in mod deosebit!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Cu aceste simptome trebuie sa mergi neaparat la un cabinet ORL,s-ar putea sa ai o candidoza ,chiar ceva mai grav.

Sheila

acum 14 ani

Ar trebui sa mergi sa-ti afci un exudat, pare ceva destul de grav