Ce pot face impotriva racelii frecvente ?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Utilizator11546723022 cu 5 ani in urma.

Buna seara am fetita de 4 ani jum de un an ne luptam cu amigdalele si raceti f frecvente. Imediat incepe cu o tuse seaca foarte urata si amigdale imflamate si deformate rareori face temperatura. Fara tratam cu antibiotic puternic nu scapam , iar cam la o saptamana si ceva dupa o luam de la capat. Este mai bine sa o operam ? E posibil sa fie o bacterie ce nu a fost depistata? Multumesc !

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/6-motive-pentru-care-raceala-persista_5323