ce medic imi recomandati?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de b_90 cu 14 ani in urma.

buna. de cateva luni ma confrunt cu o problema neplacuta: am o respiratie foarte neplacuta. am fost la medic stomatolog: nici o problema cu dantura, am fost la 2 medici ORL: nimic in neregula. intrebarea mea este la ce fel de medic trebuie sa ma duc(internist, gastroenterolog, etc)? precizez ca mirosul neplacut vine din/pe gat. care ar putea fi posibile cauze?

Raspunsuri (1)

mikmok

acum 14 ani

Bolile de stomac, rinichi, plamini pot cauza respiratie urat mirositoare. Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trmitere la spital sa-ti faci o analiza la stomac. S-ar putea sa ai probleme si sa nu stii.Fa-ti un exudat faringian care identifica prezenta unei infectii bacteriene, fungice sau virale la nivelul regiunii faringiene adica a gatului. Multa bafta si sanatate