ce mai pot face?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de sipy cu 12 ani in urma.

Buna ziua! De aproape un an,am o problema pe care am incercat sa o tratez,insa nu am reusit.pe suprafata limbii,in special dimineata am niste depuneri albe,nu sunt dureroase,doar ca au un miros specific...mi-am facut de 2 ori exudat faringian,prima data mi-a iesit streptocooc,medicul mi a dat omoxacilina,nu am vazut niciun rezultat,l-am mai facut o data in alta parte,si a iesit negativ insa limba arata la fel.precizez ca probleme dentare nu am,si ma ocup cred ca destul de bine de igiena bucala.Ce ma sfatuiti?Poate un medic ma poate indruma:D

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Eu stiu ca depunerile albe reprezinta candidoza bucala. Aceasta a fost exclusa de medic? Daca da, de ce?