candidoza bucala

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de philipp cu 13 ani in urma.

am o candidoza si nu mai scap de ia,am fost la multi medici ,dar au anceput sa mi se macine dinti ,limba este foarte crepata,gura uscata,ce analize sa mai fac,dureaza de mai bine de un an.multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Daca ati incercat diverse tratamente si nu a cedat , mergeti la un cabinet de stomatologie din Clinica sau policlinica, care are competenta pentru tot ceea ce este in cavitatea bucala. Explicati ce ati folosit pana acum, fara rezultat.

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Daca sinteti din Bucuresti, va recomand sa mergeti pt consultatie la catedra de patologie orala din cadrul facultatii de stomatologie.
Dintii se macina din cauza gurii uscate (saliva are rol protector).

philipp

acum 13 ani

va multumesc pentru raspunsul urgent, antrebarile sant pt mama mea a fost la stomatologie,la o.r l. ,la dermatologie, loc.an baia mare a luat pana acum diflucan si apoi ia fost recomandat itraconazol vreau sa-i fac o programare la cluj dar unde la ce specialist .va multumesc.