Cancerul cavitatii bucale

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Unchiul meu a mers la spital cu bube pe sub limba! Medici de acolo au spus ca trebuie operat. S-a intervenit chirurgical raspunzandu-i ca boala e intr-un stadiu mediu si ca rezultatul il va afla dupa 21 de zile! timp in care vine rezultatul unei biopsi. E operat de miercuri iar astazi simtea ca ii ia gura foc si i-a aparut pe partea cealalta a limbi! Ce i se poate intampla?

Cu stima, Duta Silviu
Va rog daca puteti sa imi d-ati raspuns la adresa [email protected]

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Locuiesc in Brasov,sunt pensionara si mi s-a pus dg.Leucoplazie bucala
Doresc sa fiu consultata de catre medici in Spitalul Militar Central , pentru confirmare de dg. si tratament de specialitate
Cum pot realiza aceasta consultatie,ce documente trebuie sa prezint ?
Astept raspunsul Dvs.,va multumesc

olympya

acum 14 ani

buna seara am 12 ani si in zona cavitati bucale am un fe de buba mereu imi vine sa ma musc nu stiu ce sa fac uneori sangerez :(( ma doare si mama a zis ca poate am amncat ceva sau de la guma ca ananc multa guma :(( si ca daca ma mai musc mult o sa ma opereze mereu doctorii :(((( va rog raspuns please urgent (ma confrunt cu prob asta de vara trecuta saui toamna trecuta ceva de genu o data miua trecut acum 1 luna sia cum iar am )

adresa de mail elenamagheru