Buza de sus umflata

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de marian38565 cu 13 ani in urma.

Am o fetita de trei anisori azi noapte a facut temperatura si i-am dat nurofen si panadol ,azi pe la ora 16 i-sa umflat buza de sus.Mentionez ca de fiecare data cand mai racea i se mai umfla dar nu asa de mult .Daca stie cineva de ce ,astept raspuns!VA MULTUMESC!!!

Raspunsuri (7)

mara

acum 13 ani

I se poate umfla daca este alergica la un medicament sau la o substanta din medicament. Urmareste-o cu atentie si cheama salvarea. In forme mai grave de alergie se poate umfla limba si e mai grav, N U VREAU SA TE SPERII, DAR FII ATENTA. EXISTA MED ANTIHISTAMINICE IMPOTRIVA ALERGIEI, DAR MEDICII STIU CE SE POTRIVESTE LA VARSTA ASTA. (PERITOLUL STIU CA-I BUN, DAR MED RECOMANDA DACA ESTE CAZUL) SANATATE!

Asiria

acum 13 ani

Pai amandoua medicamentele sunt adevarate bombe chimice, ma mir cum de va mai mirati de la i se umfla buza cand ii dati la un copil de 3 ani astfel de medicamente.
Buza ca buza, dar ficatul si intestinele si toate organele afectate de ele...
Asa nu se cladeste sistemul imunitar la copii. V-ati p***at cu totii cu nurofenul asta !

marian38565

acum 13 ani

Nurofenul a fost prescris de fiecare data cand a avut rosu in gat de catre medicul de familie si nu m-am gandit ca este asa de periculos pana nu am citit tot prospectul [are mai multe efecte secundare decat benefice]
Acum fetita este bine ,dupa ce am fost la medic, acesta spunand ca alergia s-a declansat de la panadol.

Andreea sava

acum 11 ani

Dar, eu am patit asta acum, am 12 ani. Stateam in bucatarie cu familia si dintro data am simtit ca imi amorteste buza pur si simplu.... in mai putin de 15 minute deja aveam buza umflata foarte tare, ma doare si nu pot dechide gura, va rog, dati-mi un sfat si cat mai urgent!!!!!!!

am buza umflata

acum 11 ani

Buna am si eu o problema aseara mi sa umflat buza putin si ma manca , azi sa umflat mai tare si la fel ma mananca dar mai nou simt ca ma doare si un ganglion din partea stanga ce pot sa fac sa imi treaca ????

MS

acum 10 ani

Mergeti la doctor nu va tratati pe net.

Marcu Madalina

acum 8 ani

Si mie mi sa unflat chear astazi!!!