bubite pe buza

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de danaii cu 12 ani in urma.

buna ziua!mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe buza de sus,la o distanta aproape egala una de celalata,nu sunt dureroase doar putin ustura.Am avut si pe buza de jos dar au disparut insa cele de sus nu..Ce ar putea sa fie si ce as putea sa iau ca sa-mi treaca? multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 12 ani

Ar putea fi un herpes care se trateaza cu Aciclovir crema, dar ar fi bine sa fii vazuta macar de medicul de familie, pentru confirmare.

Ipiu

acum 11 ani

Buna ziua mi-au iesit niste bubite mici pe buza de sus nu ma dor doar se vad urat.. Ce as putea face ma puteti ajuta plizz !