Bube pe limba si gat

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Nona27 cu 13 ani in urma.

Azi am observat ca pe limba(la baza langa omulet) mi-au aparut niste bube rosii nedureroase. Cred ca au inceput intaii sa creasca pe gat si apoi s-au extins pe limba.In tot acest timp am avut senzatia ca ma supara o flegma dar defapt erau bubele cele care l e simteam.Ce pot sa zic..sunt rotunde si rosii.Limba arata ca o caracatita..aproape o saptamana am avut senzatia de gura uscata si oricate lichide am baut ,nu a trecut senzatia...De aproape o luna am inceput sa iau pastile de slabit oare sa aibe vreo legatura? ..sunt foarte speriata..ce poate fi?stie cineva va rog?Multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

Anonim35

acum 8 ani

Acelasi lucru am si eu ... ai rezolvat problema cu gatul ? Ce anume era si ce tratament ai urmat ?

Ionut

acum 8 ani

Si eu am la fel..sunt disperat.Ce poate fi si cum se trateaza?

Ionut

acum 8 ani

Ne mai raspunde si noua cineva?

Ionut

acum 8 ani

Ne mai raspunde si noua cineva?

Utilizator11589284557

acum 3 ani

Buna, am observat ca mi-a apărut și mie chiar acolo in fund de tot pe limba aceste chestii ca o piele de caracatița, am citit răspunsul tău și scriai ca ai aflat despre ce e vorba, îmi poți spune și mie ?

Lucian

acum un an

Si eu am la fel de mai multi ani de zile