Bicarbonatul de Sodiu

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de monkiii cu 10 ani in urma.

Salutare.Puteti sa imi spuneti cum se foloseste si in ce masura bicarbonatul de sodiu in cavitatea bucala?Are vreun efect negativ asupra cavitatii bucale?Irita gingiile?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1509798599

acum 6 ani

Nu irită gingiile. Nu prezintă nici o contraindicație folosit pentru periajul dentar (spălatul dinților). Se poate folosi toată viața în loc de pastă de dinți. Nu veți mai ști ce este mirosul gurii niciodată.