BBuna?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Emil cu un an in urma.

Am aceeasi problema imi miroase gura ingrozitor de ani buni ma confunt cu problema asta si dimineata imi este limba si gura incarcata ce trebue sa fac

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/respiratia-urat-mirositoare-poate-ascunde-boli-grave-afla-totul-despre-h_15729

Valentina_F34

acum 7 luni

Am mai dat acest răspuns unei doamne cu aceeași problema .Dinții se spala ff bine și limba se curăța cu ff puțin de bicarbonst de sodiu pus pe periuta de dinti când te speli p dinti pana ju mai rămâne deloc reziduu p limba . Dar soluția la problema ta este clorhidratul de betaina care te va ajuta la digestia deficitara . Betaina HCL sunt tot felul de suplimente pe piața, cauta-l pe cel cu concentratie mai mare , iei o capsula chiar înainte de fiecare masa .Nu se ia niciodata cu salate , fructe și legume crude , doar înainte de mesele principale consistente . Nu se mănâncă gustări între mese ! Vei scăpa de mirosul oribil cu ajutorul betainei dar trebuie sa păstrezi și o igiena orala f bună, sa iti cureti limba mereu nu numai dinții.