basici pe buza de jos

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de BiancaNitu cu 11 ani in urma.

Buna ziua!De cateva zile mi-au aparut niste basici pe buza de jos,mai spre centrul gurii,dupa cum arata herpes nu ar putea fi,nu am avut asa ceva niciodata si stiu ca herpesul e buba.Mentionez faptul ca ma doare,mi s-a umflat buza si in somn basicile se sparg,dar apoi se fac la loc.Intrebarea mea e,ce credeti ca ar putea fi?cum se poate vindeca?M''am gandit ca ar putea fi de la o para pe care am bagat-o doar sub jetul de apa,deci nu am spalat-o deloc bine,dupa ce am mancat para mi-a aparut minunatia asta pe buza.

Raspunsuri (1)

@ella

acum 8 ani

Nu este de la para nespalata, ci de la lipsa de apa in organism. Eu cand nu beau destula apa tot timpul imi apare asa la buza de jos.