angina acuta pultacee

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de PavElena cu 14 ani in urma.

buna ziua,am si eu nevoie de un sfat.am fost la medic si dupa consulatie mi-a spus ca am angina acuta pultacee,un fel de puroi pe amigdalite si mi-a recomandat sa iau antibiotice.problema este ca am avut in trecut o experienta neplacuta cu medicamentele si acum imi este teama sa iau.nu se poate sa nu i-au nici un medicament si sa ma tratez pe cale naturista?exista vreun risc pentru angina acuta netratata?va multumesc,cu respect

Raspunsuri (1)

Velvet Dental Clinics

acum 14 ani

Sigur ca exista riscuri de aceea este indicat sa urmati tratamentul prescris de medic. In lipsa tratamentului antibiotic pot sa apara complicatii care sa afecteze alte organe (sistemul articular si inima).
dr.Lucian Claudiu Fatu - medic stomatolog