amigdalita

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de CiprianP cu 12 ani in urma.

buna ziua ! am 18 ani si am racit acum o saptamana , dupa vreo 3 zile am fost la doctor si ma diagnosticat cu amigdalita pultacee. Am facut un control la orl , acelas lucru. Azi mi sa zis ca am flegmon. Mi-a umblat putin la amigdalita dupa care mia scos o seringa de puroi din ea si a sparto. Acum ma doare groaznic nu pot inchitii , abea vorbesc . Precizez ca sunt aproape nemancat si nedormit de o saptamana . Ce as putea sa fac? Multumesc!

Raspunsuri (1)

CiprianP

acum 12 ani

Scuzati greselile din postarea de mai sus . Sunt foarte , foarte obosit . Deci aceasta doctorita mi-a umblat la amigdala mi-a scos puroi din ea dupa care a spart amigdala cu motivul : " sa iasa puroiu din ea". Acum am dureri groaznice la inghitit , sunt foarte slabit din punct de vedere fizic. Nu pot sa mai vorbesc aproape deloc. Un sfat mi-ar fii de ajutor. Sa ma internez , sa raman acasa si sa continui tratamentu cu gentamicina injectabila si cu ospen? Multumesc.