amigalite umflate

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de ancusor cu 12 ani in urma.

buna ziua,de vreo 2 zile ma doare rau in gat am amigalitele umflate si rosu in gat si imi vine sa vomit,asta pt ca am mancat inghetata desi eram transpirata.iar akm nu mai stiu ce sa iau pt ca nu sunt in tara si aiki nu am doctor de familie.daca puteti sa ma ajutati...

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Consultati un medic ORL-ist sau luati amoxicilina campr de 1000mg 2x1 pe zi ,gargara cu ceai de musetel si tablete desinfectante pe care le sugeti.

Iuli

acum 12 ani

Poate amigdalele. Amigdalita este inflamatia amigdalelor, pentru care trebuie consultat un medic ORL.