Afte pe limba?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de MembruMobileAppyokkocris cu 6 ani in urma.

Am niste bubite pe limba,pe partea din spate..arata ca niste afte..initial am crezut ca ma doare in gat..acum am realizat ca am aceste bubite si ma doare putin cand inghit..si wste ..cred ..putin inflamata..asa simt...care sa fie cauza?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/candidoza-bucala_1355