afte bucale

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de monika75 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Am o intrebare: am un baiat de 15 ani si de vreo 10 zile este un pic racit; de vreo saptamana se plange de o durere de gat pentru care i-am dat pastile din acelea de supt; problema mea este ca are niste bubite pe limba , cred eu ca sunt afte. Dupa cum am citit pe prospectul pastilelor de supt ar fi trebuit sa reactioneze bine, dar nu este asa. Pastilele contin albastru de metil. Am incercat si cu ceai de musetel si nu functioneaza. Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Cumparati de la farmacie solutie pentru " afte bucale " si pensulati gingiile si zona limbii in perioadele dintre mese si inainte de culcare.