Afectiune limba

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Julyenn cu 10 ani in urma.

De cateva zile ma ustura limba din ce in ce mai mult, s-a extins usturimea si sub limba, la gingii, in cerul gurii si in gat. Lucrurile se agraveaza atunci când mananc.
Va rog frumos cu un sfat daca se poate!
Multumesc
Iulian

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 10 ani

Iti recomand tablete de rasina Mumio cu propolis care se tin in gura pana se topesc (una dimineata, una seara inainte de masa cu 30 min). Sucul de aloe vera si argintul coloidal sunt si ele extrem de utile.

Pasta de dinti si apa de gura sa fie organice. Cele din comert contin foarte multe chimicale. O apa de gura extrem de utila in afectiuni bucale este Mira de Plantextrakt care contine extract de smirna cu proprietati puternic antiseptice si cicatrizante. De asemenea, fara bauturi reci sau fierbinti, mancare iute sau acra.

Radu

acum 10 ani

probabil ai o infectie in organism! incearca sa tii o cura de detoxifiere.. este posibil ca nivelul toxinei din organism sa produca diverse afectiuni la nivelul caii bucale.. si nu numai!

foloseste apa argintata si tratament intern cu zeolit lichid (se administreaza sublingual)