afectiune in git

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de valciano cu 13 ani in urma.

buna ziua. ma numesc PETRICA am 30 ani si sunt din GALATI. am fost operat de amigdalite-polipi la virsta de 6 ani.am ramas cu o sensibilitate in git. iarna ma deranjeaza foarte tare gitul,simt ca ma sufoc si trebuie sa tusesc tare ca sa imi revin.am fost la mai multi doctori orl; unul mia spus ca am o ciuperca in git, alti mi-au spus ca am faringita cronica. mama mea are faringita cronica,si nu tuseste asa ca mine. mam saturat de mers la doctori.dupa ce maninc imi vine greata si incep sa vomit.tusesc asa de tare ca deranjez si vecini. am facut si endoscopie,am luat si tratament pentru flux gastro esofagian,am tinut regim ,si tot de geaba. va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Buna ziua, trebuie sa faceti mai multe investigatii pentru a lamuri diagnosticul. Refluxul gastro-esofagian a fost confirmat sau nu la endoscopia digestiva? Ati avut si infectie cu Helicobacter pylori? In al doilea rand, ar trebui sa faceti un examen fibroscopic faringo-laringian (la ORL) si un consult pulmonar cu spirometrie.

loredana_dana

acum 13 ani

buna, daca ai consultat atatia medici si nu ai dat de capat nici intr-un fel afectiunii tale, ar trebui sa mai consulti inca un medic dar de data aceasta sa fie unul homeopat. daca il gasesti pe acela care sa practice si o homeopatie clasica va fi si mai bine , ai sa vezi cat de eficienta este homeopatia si in plus de asta nu are nici efecte adverse .
in galati sunt medici homeopati !
eu sunt tot din zona ...daca nu te descurci sa gasesti o adresa
contacteaza-ma adresa mea o gasesti in pagina de profil.

Elena Vicol

acum 7 ani

Iti recomand cu incredere clinicile ACIBADEM din Turcia ,asta daca nu ai rzolvat pana acm au trecut 5 ani..... Eu sunt partener Acibadem si va pot ajuta cu informatii , programari la medic , transport , cazare , translator ...absolut tot .Ma gasiti pe fb Acibadem Galati este nr de telefon.
Sanatate